.png)




Apie projektą
Projekto tikslas - spręsti 18-29 metų NEET (nesimokančių, nedirbančių ir mokymuose nedalyvaujančių asmenų) nedarbo problemą, Lietuvoje ir Suomijoje įgyvendinant Nyderlandų remiamo įdarbinimo modelį (SWOM), daugiausia dėmesio skiriant koučingui ir mentorystei. Iš viso apie projektą bus informuota 200 NEET asmenų, 80 NEET asmenų gaus koučingo paslaugas, o 30 jaunuolių bus sėkmingai įdarbinti. Tiksliniai naudos gavėjai yra fizinę ir (arba) psichikos negalią turintys asmenys, asmenys, kuriems gresia skurdas, asmenys, turintys žemą kvalifikaciją ir įgūdžius, migrantai ir kiti asmenys, susiduriantys su kliūtimis įsidarbinti. Be to, mažiausiai 10 ekspertų bus apmokyti taikyti SWOM metodiką. Siekiant įvertinti projekto poveikį, bus surengta 30 transformacinio vertinimo interviu, taip pat bus surinkta 15 dalyvių ir suinteresuotųjų šalių atsiliepimų, kad apie poveikį būtų galima informuoti platesnę auditoriją.
Pagrindiniai projekto rezultatai bus SWOM modelio metodika, kurią bus galima rasti internete, ir Baltoji knyga apie remiamąjį įdarbinimą - rekomendacijos politikos formuotojams, kaip užtikrinti platesnį remiamojo įdarbinimo prieinamumą. Sklaidos pastangos apims baigiamąją tarptautinę konferenciją Lietuvoje, kurioje bus dalijamasi projekto rezultatais ir išmoktomis pamokomis, siekiant įkvėpti imtis tolesnių veiksmų įtraukiojo įdarbinimo praktikos srityje. Bendromis pastangomis ir novatoriškais metodais projektu siekiama suteikti daugiau galimybių NEET, skatinti socialinę įtrauktį, įgyvendinti sėkmingą SWOM modelį Lietuvoje ir Suomijoje ir pasiekti teigiamų pokyčių darbo rinkos srityje, įsteigiant du visiškai savarankiškus remiamojo įdarbinimo centrus LT ir FI, prižiūrint SWOM.
Projekto idėja
Kadangi pastarojo meto krizės (pandemijos, karai ir kt.) sukelia daug neužtikrintumo, ypač darbo rinkoje, svarbu pasinaudoti įgyta patirtimi ir apskritai sumažinti NEET (nedirbančio ir nesimokančio jaunimo) skaičių, taip pat nustatyti priemones, kurios užkirstų kelią jų skaičiaus didėjimui būsimos krizės atveju, padidintų šios tikslinės grupės atsparumą ir pačios darbo rinkos gebėjimą prisitaikyti.
Projektu siekiama ilgalaikių rezultatų, įskaitant didesnį NEET asmenų dalyvavimą ir įsitraukimą, geresnį įgūdžių ugdymą, geresnį juridinių asmenų bendradarbiavimą ir didesnį informuotumą apie įtraukiojo užimtumo praktiką.
Projektu siekiama paskatinti sisteminius užimtumo politikos ir praktikos pokyčius, o poveikio vertinimo išvados bus naudojamos propaguojant tvarius ir ilgalaikius rezultatus ir tolesnius sisteminius pokyčius.
Rezultatai
Tikimasi, kad projekte taikomas novatoriškas požiūris, pagrįstas Nyderlanduose SWOM sukurtu darbo vietų įtraukimo modeliu, turės didelį poveikį tikslinei grupei, darbdaviams ir įgūdžių ugdymo sistemai. Šis metodas ypač paveikus dėl SWOM modelio siūlomų pritaikytų sprendimų - sistemos, skirtos sudėtingoms kliūtims, su kuriomis susiduria atskirtį patiriantys asmenys siekdami pasinaudoti įsidarbinimo galimybėmis, šalinti. Teikiant individualų konsultavimą, rekomendacijas ir paramą, projektu užtikrinama, kad dalyvaujantys darbdaviai galėtų veiksmingai įgyvendinti įtraukiojo įdarbinimo praktiką, pritaikytą konkrečioms aplinkybėms ir poreikiams.
80
Jaunuolių pagerins įsidarbinimo galimybes
30
Įtraukių ir pritaikytų darbo vietų
90
% dalyvių pagerėjo gyvenimo kokybė ir emocinė gerovė
Laukiamas poveikis:
- padidėjusios užimtumo galimybės marginalizuotiems asmenims, įskaitant neįgaliuosius arba asmenis iš nepalankios aplinkos;
- 80 padidėjusių įsidarbinimo galimybių po orientavimo ir instruktavimo veiklos;
- 30 pritaikytų darbo vietų;
- Padidėję specialistų ir profesionalų įgūdžiai ir kompetencija darbo integracijos ir profesinės reabilitacijos srityje. Apmokyta 10 mokymų vadovų ir profesinio mokymo specialistų pagal SWOM modelį;
- Įtraukios darbo vietos kultūros sukūrimas dalyvaujančiose organizacijose, lemiantis didesnę įvairovę ir įtrauktį: 20 įtraukių darbo vietų;
- Didesnė socialinė ir ekonominė marginalizuotų asmenų įtrauktis, lemianti geresnę gerovę ir gyvenimo kokybę; 90 proc. dalyvių pagerėjo gyvenimo kokybė ir gerovė;
- Kolegų ir darbdavių teigiamos patirties rodiklis - >80 proc.
Susisiekite su mumis!
Adresas: Mokyklos g.1, Gilvyčių k., Šiaulių rajonas
El. paštas: naujapradzia@zispb.lt
Tel: +370 647 348 49
Susisiekime
P. Višinskio g. 34, Šiauliai
El.paštas: biuras@zispb.lt
Tel. nr. +370 698 45565
Įmonės kodas 302554492
LT547300010167310407